پرانا یوگا - سایت آموزش تخصصی یوگا
درباره وبسایت


با سلام خدمت کلیه دوستان
این وبگاه با هدف آموزش و اطلاع رسانی در ضمینه یوگا طراحی گردیده است ، و در حال حاظر مطالب وبگاه بسیار اندک است اما امید است با کمک ومساعدت همه دوستداران یوگا این وبگاه به یک مجله اینترنتی صد در صد علمی و مفید تبدیل گردد . در این وبگاه شما هیچ گونه مطلب کپی از سایت های فارسی زبان نخواهید دید و سعی شده از ترجمه منابع انگلیسی استفاده گردد . در صورت تمایل به ترجمه متن و ارسال متون و مقالات مفید و مرتبط می توانید از قسمت تماس با ما یا از طریق شماره تماس 09178021303 با ما در تماس باشید .
instagram:prana.yoga
عضویت در گروه تلگرام
09178021303محمد مسعودیان

مدیر وبسایت : پرانا یوگا
نویسندگان
برچسبها
دوشنبه 31 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا
محبوبترین سبک های یوگا از نگاه سایت ها و مجلات معتبر حهانی 


DoYogaWithMe.com

1:hata 
هاتا
2:vinyasa
وینیاسا
3:ashtanga
آشتانگا
4:power yoga
پاور یوگا
5:bikram  
بایکرام 
6:jivamukti
جیواموکتی
7:iyengar
آینگر
8:anusara
آنوسارا
9:sivananda
شیواناندا
10:viniyoga
وینی یوگا
11:kundalini
کوندالینی
12:vin yoga 
وین یوکا
13:iyt
درمان یکپارچه
14:restorative
1:hatha
هاتا
2:viniyasa
وینیاسا
3:ashtanga
آشتانگا
4:bikram
بایکرام
5:iyngar


1:ashtanga
آشتانگا
2:hatha
هاتا
3:bikram
بایکرام
4:iyengar
آینگر
5:kripalu
کریپالو
6:power yoga
پاور یوگا
7:jivamukti
جیواموکتی
8:kundalini
کندالینی

 سایت :www.life.gaiam.com1: آنوسارا

2:اشتانگا

3:بایکرام 

4:هاتا 

5:هات یوگا 

6:آینگر

7:رستوریتیو

8: وینیاسا

سایت :www.yoga.about.com


1:هاتا

2:وینیاسا

3:آشتانگا و پاور یوگا

سایت :www.webmd.com
1:آشتانگا 

2:بایکرام 

3:هاتا

4:آینگر

5:کریپالو 

6:کندالینی

7:پاور یوگا

8:شیواندا

9:وینی یوگا


  سایت :www.hellawella.com


1:هاتا

2:وینیاسا

3:بایکرام

4:آشتانگا

5:آینگر

6:کندالینی

7:جیواموکتی
نوع مطلب : سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 30 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

 

آشتانگا

این سبک  یکی از زیر مجموعه های سبک" وین یاسا" محسوب می گردد.

 

تمرینات آشتانگا که امروزه  زیاد مورد توجه   است ،مجموعه ای سریع از حالات ترکیبی است که توسط استاد یوگا" ک. پاتابی جویس "که در میسور هند متولد شده آموزش داده  شده است. امروزه، استادان بزرگی  همچنان آموزه های جویس را در سراسر جهان گسترش می دهند، و  مدارس آشتانگا یکی از محبوب ترین مدارس یوگا دردنیا است.

 

این سیستم براساس شش مجموعه آسانا است که به سختی افزایش می یابد.و اجازه نمی دهد  که دانش آموزان با سرعت دلخواه خود کار کنند. ،  وبدون توقف ازطریق یک یا دو مجموعه هدایت می شوند. هیچ زمانی برای تنظیمات وجود ندارد – به محض اینکه از وضعی به وضع دیگر منتقل می شوید تشویق به نفس کشیدن می شوید.  در این روش آماده گی عرق کردن داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر وب سایت آشتانگا استاد ریچارد فریمن  yogaworkshop.com  را ببینید.

سمت راست "سری . ک . پاتابی جویس "سمت چپ " ب . ک. س آینگر "منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه:محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

نوع مطلب : سبک آشتانگا، آشتانگا یوگا، سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 30 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

قسمت دوم :

این مقاله توسط خانم ندا سیافان از اعضا گروه پرانا ترجمه شده است .


بی شک" برنامه 12 گام " هسته ی بسیاری از موارد درمان اعتیاد می باشد. "آرونی نان فیوچرسکی" (Aruni Nan Futursky) سرپرست آسایشگاه در مرکز یوگا  درمانی کریپالو (Kripalu) برنامه ای را به اسم "یوگا درمانی و 12مرحله نیایش"کار می کند، زیرا بر این عقیده است که یوگا و "برنامه 12 گام " مکمل یکدیگرند. وی اظهار دارد که در گام دوم از برنامه 12 گام ما به این نکته پی می بریم که   قدرتی بیشتر از قدرت خود وجود دارد، و گام  یازدهمین شامل مدیتیشن و مراقبه می باشد. وی همچنین می گوید :"من اعتیاد را اساسی ترین گسستگی بدن می دانم. فلسفه ی یوگا همانطور که رهایی از جوش و خروش های بدن را می آموزد، درمورد اعتیاد نیزراهکارهایی ارائه می دهد."

فیوچرسکی با شناختی اصیل سخن می گوید. وی پانزده سال پیش به عنوان کارمند در نیوارک نیوجرسی مشغول به کار بود. از حیث ظاهر فرد بسیار خوبی به نظر می رسید، اما در باطن وابستگی های بیمارگونه ای داشت و برای رهایی از احساساتش بی رویه از خوردنی ها، مواد مخدر و الکل استفاده می کرد. او به خاطر می آورد: "من در درون خود هیچ دنیایی نداشتم. در واقع هیچ همبستگی و ارتباطی نداشتم. قربانی بزرگی بودم که مسئولیت خود و کارهایش را بر عهده نمیگیرد." یک شب پس از اینکه از حال رفت، هشیاری اش را لحظاتی فقط برای اینکه بفهمد سرش در حال برخورد به زمین است به دست آورد. "نمی دانم چقدر در این حالت بودم. در آن لحظه فهمیدم که خیلی خسته و بیمار، و خسته از بیمار بودن هستم. شماره تلفن کمک های اولیه AA "سازمان الکلی های گمنام" (سازمانی برای کمک به افراد الکلی بدون افشای نام آن ها) را گرفتم و فهمیدم که هفت دقیقه دیگر جلسه ای در دو خیابان آنطرف تر شروع می شود."

دخالت خداوند یا خودیابی؟ انگیزه اش هرچه بود باعث شد که فیوچرسکی آن روز عصر به دنبال چیزی باشد که او را در بدست آوردن هشیاری و یافتن ارتباط جسم خود با روح و روانش یاری کند.

وی اعتراف میکند: "فکر نمی کردم بتوانم از روی زیر انداز یوگا به هشیاری دست یابم." بسیاری از کارشناسان اعتیاد معتقدند که یوگا فقط باید مکمل روند درمان باشد. اما یوگا قطعا روش بسیار خوبی برای آشکار کردن تناقضات رفتاری بدن، و عمیق کردن جنبه های روانی بازیابی می باشد. با این وجود یوگا چیست؟ نیایش در حین تحرک.

در حالی که برنامه های 12 گام روش غالبی برای درمان اعتیاد است، دکتر "ج.آلن مارلات" (G.AlanMarlatt) سرپرست مرکز تحقیقات رفتاری اعتیاد دانشگاه واشنگتن در سیتل (Seattle) معتقد است که این برنامه ها برای همه ی افراد کارساز نیست.

او خاطر نشان می کند که در پژوهشی که در سال 1996 توسط موسسه ملی سوء مصرف الکل و اعتیاد به الکل (NIAAA) انجام شد، براورد شده است که فقط 20 درصد از کسانی که به مدت یک سال تحت درمان بودند همچنان از نوشیدن الکل امتناع می ورزند. وی توضیح می دهد: "نیمی از مردم هیچ گاه پس از اولین جلسه ملاقات، دوباره بازنمی گردند. افراد زیادی برای ترک کردن مراجعه می کنند اما روش نسبی با اساس مسیحیت برای برخی افراد گیرایی ندارد."

به همین دلیل کمک هزینه ای از جانب NIAAA به منظور انجام پژوهشی با نام "تاثیرات مدیتیشن بر استفاده از الکل و بازگشت" به" مارلات "و همکارانش اهدا شد. در سال 1997 ساختمان توانبخشی شمال (NRF) که متخلفان جنایات سطح پایین غیر خشن مانند DUI، حمل کنندگان مواد مخدر، و جیب برها را پناه می دهد،یک دوره ی 10 روزه مدیتیشن با مربیگری س.ن.گنکا (S.N.Goenka) را آغاز کرد. این برنامه آموزشی قبلا در یکی از بزرگترین زندان های هندوستان با موفقیت انجام شد و پس از اینکه NRF این برنامه داوطلبانه را آغاز کرد، نتایج حاکی از آن بود که از میان افرادی که این دوره ها را به اتمام رسانیدند، میزان بازگشت به یک سوم کاهش یافت.

مارلات گفت: "زندانی ها می گفتند که از خاطرات دردناک و ترس هایی که در طول آن 10 روز به میان می آمدند شگفت زده بودند، اما متوجه شدند که می توانند با آن ها کنار بیایند. حتی یاد گرفتند که چگونه با تلقی کردن آن ها به عنوان فکر و اندیشه کنار بیایند، و بدانند که مجبور نیستند بر حسب تفکرات، تمایلات شدید،و وسوسه هایشان عمل کنند.

برای مارلات که یک رفتارشناس ادراکی است، این عقیده که آموزش برحسب تفکر می تواند به جلوگیری از بروز فشارهای منفی و رفتارها کمک کند، قانع کننده می باشد: "فقط آگاهی از فرایند وارستگی می تواند منجر به رهایی از اعتیاد و کنترل وسوسه شود.

مهار وسوسه

جای هیچگونه تعجبی نیست که موضوع اصلی مقابله با اعتیاد، مهار وسوسه است. در واقع هر فردی خواه معتاد باشد یا نباشد، می تواند از مهار نفس خود سود ببرد. به همین دلیل است که دکتر "مارسی برمن" (Marcie Berman) روانشناس بالینی، پس از اینکه شخصا تمرینات یوگا را برای کشف کشمکش های درونی خود آغاز کرده بود، در جلسات خود به معرفی یوگا پرداخت: "من با استفاده از یافته های درمانی خود، یوگا را معرفی کردم چون متوجه شدم که خیلی از چیزهایی که بیماران تجربه کرده بودند، فقط عاطفی یا روانی نبود، بلکه شامل برخی احساسات جسمی نیز بود." آخرین مورد برای بیماران" برمن "که از اعتیاد رنج می بردند بسیار تحریک کننده بود. این به بیماران کمک کرد تا به وسیله ی معرفی تفکراتی که در حالت های بد فیزیکی و عاطفی، آرامش خاطر را بدست دهد، تمایلات شدید همیشگی شان را تسکین بخشد.

همانطور که" برمن "توضیح می دهد، بهترین راه برای رسیدن به این حالت، کشش های ساده ی رو به جلو می باشد: "هیچ چیز مانند یک کشش روبه جلوبدن را مشتاق نمی کند. تمام توجه من در درمان اینست که به بیمارانم کمک کنم تا واقعیت ها را بپذیرند. وقتی بدن در کشش رو به جلو مکث می کند، بیمار می تواند به ندای درونش گوش فرا داده، و به جای رفتن به مکانهایی با تفکرات منفی مثل "نمی توانی این کار را انجام دهی!" یا "دست بردار!" ،می تواند تجربه های فیزیکی مستقیم را لمس کند. این حالت نیازمند صبر و تحمل زیادی است که نهایتا به کنترل امیال می انجامد.

ادامه دارد...


منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: ندا سیافان (باشگاه نشاط )

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

 

نوع مطلب : یوگا و اعتیاد، مقالات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 29 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا
نوع مطلب : سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

christina_bw_03

کریستینا براون معلم بین اللملی یوگا و نویسنده چندین جلد کتاب در باره یوگا و سلامتی  است ،که از جمله پرفروش ترین کتاب های یوگای جهان به حساب می آیند  .

او تمرین یوگا را از سال 1989یعنی 25 سال پیش آغاز کرد و نزدیک به دو دهه است که به آموزش یوگا می پردازد ، وی اولین دوره مربیگری خود را در سال 1995 پایان رساند و و موفق به اخذ مدرک بین اللملی یوگا شد و در سال 1999 در رشته پیلاتس نیز مدرک مربی گری بین الملی گرفت .

کریستینا نویسنده چندین کتاب در مورد یوگا و سلامت طبیعی از جمله یوگا کتاب مقدس (راهنمای قطعی برای وضعیت های یوگا )می باشد که این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های تاریخ یوگای جهان به حساب می آید  .از این کتاب تا کنون میلیون ها نسخه به زبان انگلیسی بفروش رسیده است  و تقریبا به 25 زبان زنده دنیا ترجمه و در اختیار علاقه مندان در سراسر دنیا قرار گرفته است .

در کلاس های اموزش مربیگری وی تا کنون صدها معلم موفق یوگا توسط برنامه آموزشی منحصر بفرد وی تعلیم دیده اند .

و همچنین از کارشناسان اصلی مجله رسمی یوگای کشور استرالیا نیز می باشد و پاسخگوی سوالات بخش  پرسش و پاسخ این مجله می باشد .

از مهارت های ویژه وی تطبیق و تنظیم آموزش ها نسبت به توانایی و نیازهای فرد آموزش گیرنده می باشد .با استفاده از تنظیمات فردی که برای هر شخص انجام می گیرد یوگا آموزان شانس این را دارند که در وضعیت ها مستقر شده و تا آستانه تحریک خود پیش رود و ضعیت را به شکل دلخواه خود انجام دهند .

آموزه هایکریستینا تعالیمی از اساتید بزرگی چون" وندا اسکارولی" ،"ب ک س اینگر "،"سری ک پاتابی جویس "وسبک هایی چون وینیاسا و رستوریتیو یوگا می باشد .و همچنین مفتخر است که یوگا را در مرکز معتبری چون "مرکز یوگا درمانی لندن " با حضور اساتیدی چون "فرنسیوس فریدمن"،"جودی لستر"،"دونا فرهی "،"جان فرندس"،"سایمون اولیور " فراگرفته است .

هم اکنون وی مدیر موسسه تربیت معلم یوگا در شمال سیدنی می باشد که مرکز وی در استرالیا جز  رتبه اول تا سوم در قاره استرالیا می باشد .

اگر تمرین به شما احساس انبساط و شادی می دهد پس آن تمرین برای شما مناسب است .(کریستینا براون)

 برخی از کتاب های کریستیا براون :

 

1_ The Yoga Bible

Quick & Easy Yoga: 5 Minute Routines for Anyone, Anytime, Anywhere


  2_ Quick & Easy Yoga: 5-Minute Routines for Anyone, Anytime, Anywhere 


The Ayurvedic Year

 

3-The Ayurvedic Year

The Book of Yoga


 

4_ Book of YogaTen Minute Yoga for Flexibility and Focus
Yoga: A System for Harmonising the Mind, Body and Spirit


6- Yoga: A System for Harmonising the Mind, Body andSpiritProduct Detailsسایت رسمی کریستینا براون    www.ransformyoga.com.au  

 منبع سایت رسمی کریستینا براون 

ترجمه :محمد مسعودیان 

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

نوع مطلب : معرفی کتاب، اساتید بین المللی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا


Ardha chandrasana

Half moon pose

نیمه ماه (آردها چاندرا سانا)

در سانسکریت :آردا به معنای نیمه و چاندرا به معنای ماه است .در این آسانا بدن شما شکل ماه نیمه را به خود می گیرد .تمرین منظم این آسانا گستره تمرکز شما را افزایش می دهد . و همچنین باعث افزایش هماهنگی می شود .

کشش شدید که به ستون مهره ها می دهد به تقویت ماهیچه های اطراف ستون مهر ها کمک می کند . و باعث انعطاف پذیری و راست و تراز شدن ستون مهرها می شود .

ابزار ها :دیوار و بلوک یوگا

دیوار : باعث  ثبات و پایداری می شود و به تراز بودن سر و گردن کمک می کند .

بلوک چوبی :بلوک وضعیت را را برای که پشت انعطاف ناپذیری دارند و دستشان به زمین نمی رسد راحت تر می کند .

مراحل انجام وضعیت :

1_ در وضعیت تاداسانا بایستید وبلوک رااز قسمت بلندی کنار دیوار بر روی زمین قرار دهید ، دم بگیرید پاها را به اندازه  تقریبی 120سانتی متر از هم جدا کنید .دست ها را تا راستای شانه ها بالا بیاورید .

2_ پای راست را به سمت راست موازی دیوار بچرخانید ، پای چپ را نیز اندکی به سمت راست بچرخانید ،زانوی راست راخم کنید .کف دست راست را روی بلوک قرار دهید .دست چپ را بالا ببرید .

3_ پای راست را روی زمین  محکم کنید،پای چپ را تا جایی بلند کنید تا موازی زمین شوددست چپ را به صورت کشیده به سمت بالا نگه دارید ،در راستای دست راست (دست روی آجر) ، قسمت پشت دست چپ باید دیوار را لمس کند .

4_ نگاه به سمت انگشتان دست چپ ، ران و لگن را در یک راستا و تراز نگه دارید ،وزن بدن را روی پای راست نگه دارید نه دست راست ،20 ثانیه در وضعیت بمانید ، در سمت دیگر تکرار کنید . 


فواید :
1 چرخش و انعطاف مفاصل ستون مهره ها ،

2کمک به انعطاف پذیری عظلات نگه دارنده ستون مهر ها

3 قدرت بخشیدن به مهره های کمری و دنبالچه و بهبود کمر درد

4 تسکین درد

5 اصلاح افتادگی شانه ها

6 کمک به آزادی سازی درد سیاتیک

7 اصلاح گردش خون در پا

8 تسکین التهاب معده و بهبود معده اسیدی

9 تصحیح  افتادگی رحم

10 از جمله آساناهایی است که در صورتیکه کنار دیوار انجام شود باعث رفع خستگی می گردد.

موارد احتیاط :

استرس

سردرهای میگرنی

چشم درد

واریس سیاهرگی

اسهال

 بی خوابی مزمن

افراد دارای فشار خون بالا لازم نیست به دست بالایی نگاه کنند .


منبع : کتاب  Yoga the Path to Holistic Health نوشته ب . ک . آینگر

ترجمه :محمد مسعودیان

 کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

 

 

نوع مطلب : آساناهای متوسط، سبک : آینگر، مقالات، یوگا کار با ابزار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 23 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا


نوع مطلب : فروشگاه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبسایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

با عضویت در کانال تلگرام ما همیشه بروز باشید :)
برای ورود به کانال کلیک کنید / دانلود تلگرام نسخه ویندوز
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو