پرانا یوگا - سایت آموزش تخصصی یوگا
درباره وبسایت


با سلام خدمت کلیه دوستان
این وبگاه با هدف آموزش و اطلاع رسانی در ضمینه یوگا طراحی گردیده است ، و در حال حاظر مطالب وبگاه بسیار اندک است اما امید است با کمک ومساعدت همه دوستداران یوگا این وبگاه به یک مجله اینترنتی صد در صد علمی و مفید تبدیل گردد . در این وبگاه شما هیچ گونه مطلب کپی از سایت های فارسی زبان نخواهید دید و سعی شده از ترجمه منابع انگلیسی استفاده گردد . در صورت تمایل به ترجمه متن و ارسال متون و مقالات مفید و مرتبط می توانید از قسمت تماس با ما یا از طریق شماره تماس 09178021303 با ما در تماس باشید .
instagram:prana.yoga
عضویت در گروه تلگرام
09178021303محمد مسعودیان

مدیر وبسایت : پرانا یوگا
نویسندگان
برچسبها
جمعه 21 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

وایت لوتوس

این سبک نیز یکی از زیر مجموعه های سبک" وینیا سا" محسوب می گردد.

 

یوگا وایت لوتوس  ثمره تلاش مشترک "گانگا وایت" و" تریسی ریچ" است  . این سبک  گلچینی از تجربه سالها تدریس یوگا  در یک روش تدریس بی تعصب و اختصاصی  ، برای کمک به دانش آموزان  جهت توسعه فردی و به دست آوردن تعادل می باشد. تیم این زن و شوهر در پناهگاه 40 هکتاری خود در کوههای "سانتا ینز" "سانتا باربارا کالیفرنیا"واقع شده است . تجربه غوطه وری کامل یوگا(غرق در یوگا شدن ) را با برنامه های مختلف اعم از تعطیلات آخر هفته و تعطیلات یک هفته ای ....تا برنامه های تربیت معلم 16 روزه ارائه می دهد. 

"یوگا وایت لوتوس" جریان تمرینی وینیاسا است که بسته به سطح توانایی  شما در محدوده ملایم تا شدید طبقه بندی می شود . علاوه براین، در فرمت بندی  کلاسها  تراز بودن در وضعیت ها ، تنفس، و درک نظری از یوگا نیز گنجانده شده است .

 برای کسب اطلاعات بیشتر بهwhitelotus.org مراجعه کنید.

 

"گانگا وایت" و" تریسی ریچ" بنیانگذاران سبک وایت لوتوس

منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

 

نوع مطلب : سبک : نیلوفر سفید، سبک های یوگا، 
برچسب ها : سبک های یوگا،
لینک های مرتبط :
جمعه 21 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

 تری یوگا

این سبک نیز یکی از زیر مجموعه های سبک" وینیاسا" محسوب می گردد.

 

در حالی که کالیری (کالیجی) در سال 1980 یک گروه مدیتیشن را رهبری می کرد مجموعه ای از جریان ها، و حرکات رقص مانند به طور شهودی به ذهن  او خطور می کرد. کالیجی پس از توسعه این حرکات در هفت سطح مختلف در سال 1986 مرکز "تری یوگا" را در سانتا کروز، کالیفرنیا تاسیس کرد که یک سیستم یوگا که در یک محیط فکری(مدیتیشنی ) تدریس می شود را ارائه می دهد.  

 

اولین سطح تمرین آهسته، آرامش بخش و جوان کننده است. کلاس اغلب همراه با موسیقی و  تمرکز بر روی جریان طبیعی تنفس  است . و با مدیتیشن خاتمه می یابد. ترکیب و پیوندی از  آسانا (حالات)، پرانایاما (تمرین نفس کشیدن)، و مودرا T به همراه  مدیتیش های  عمیق ،که نتیجه آن چیزی جز  توسعه  آرامش و صلح درونی نیست .

 برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت kaliraytriyoga.comمراجعه کنید.

 

منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.


کالیجی بنیاگذار سبک 

نوع مطلب : سبک:کالی ری تری یوگا، سبک های یوگا، 
برچسب ها : سبک های یوگا،
لینک های مرتبط :

یوگا درمانیIYT 

(Integrative Yoga Therapy)

این سبک  یکی از زیر مجموعه های سبک" شفابخش یا درمانی" محسوب می گردد.

 

"جوزف لو پیج" در سال 1993 در سان فرانسیسکو سبک یوگا درمانی منسجم (IYT) را پایه گذاری کرد. "لو پیج "یک برنامه تربیت معلم یوگا را توسعه داد که به طور خاص برای تنظیمات سلامت پزشکی در مراکز بیمارستانی  توانبخشی طراحی شده است.

 

 دوره فشرده دو هفته ای (IYT) در سراسر جهان برای آموزش متخصصان مراقبت از سلامت، معلمان یوگا، و مددکاران ارائه می شود تا  با آساناهای مقدماتی ( ملایم)، تصورات هدایت شونده(تجسم خلاق یا مثبت اندیشی)، و  تکنیک های تنفسی آشنا شده وآنها را در جهت کمک به  بیماران  خاص مانند بیماری های قلبی، اختلالات روانی، و ایدز بکار گیرند.

 

"لو پیج" می گوید: «شفا ازطریق ارتباط با عمیق ترین بخش وجودی ما یعنی قسمتی که می گوید  ما چه کسی هستیم رخ می دهد.» «این برنامه با پرداختن به تمام سطوح بیمار از قبیل سطوح فیزیکی، عاطفی و روحی با توجه به جزییات بر فرایند شفا تاکید می کند.

برای  مثال  در یک  برنامه  درمانی آموزش به  بیماران مبتلا به بیماری های قلبی ،آگاهی بیشتر از  وضعیت شان در تمام سطوح با  کمک تغییر  سبک زندگی به سبک  یوگایی، بکار گیری تکنیک های  تنفسی، آسانا مناسب با  شرایطشان ، تصورات مثبت برای سیستم گردش خون، و مدیتیشن با تمرکز بر التیام قلب آموزش داده می شود .

 برای کسب اطلاعات بیشتر به iytyogatherapy.com مراجعه کنید.

منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان 

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

 


نوع مطلب : سبک: یوگا درمانی تلفیقی، سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 21 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

 وینی یوگا


همانطور در مسیر زندگی سفر می کنیم، هیچ تردیدی وجود ندارد که  ما دائما در تمام سطوح فیزیکی، احساسی و عقلانی در حال تکامل هستیم. بنابراین چرا یک روال یوگا که درمسیر یابی و کامل کردن این تحول به ما کمک می کند را انتخاب نکنیم ؟ درحقیقت،" وینی یوگا" یک عمل توانمند سازی و دگرگون کننده است که برای انجام این فرآیند  طراحی شده است ویاری کننده ما در این مسیر است  .

آساناهای ملایمی که  توسط "دسیکاچار T.K.V. "   طراحی شده اند .   تنفس را با سیکل های تمرینی   بر اساس نیاز یوگا اموز تعیین می کند .

. بنا به گفته "گری کرافت سو "معلم و مالک موسسه آمریکایی "وینی یوگا" در جزیره "هاوایی مائوئی"، "وینی یوگا" روشی برای یکپارچه کردن تمرینات  براساس  نیازهای هر فرد است ، آنچنان که فرد را به سمت  رشد و تغییر سوق می دهد .

"کرافت سو "می گوید «  روش ما باید  برای کودکان  رشد و توسعه متعادل بدن و ذهن را پشتیبانی کند. برای بزرگسالان، این فرایند باید سلامتی را حمایت و توانایی را برای کار امد بودن در جهان ارتقا دهد. و برای  سالمندان، این روش باید  حافظ سلامتی  و الهام بخش نیاز اساسی فرد که همانا رسیدن به  خودشناسی  است باشد  .» 

برای اطلاعات بیشتر سایت viniyoga.com. را ببینید .


منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.


دسی کاچار  


نوع مطلب : سبک : وینی یوگا، سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 20 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا
نوع مطلب : تبلیغات شما، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

کندالینی

یوگا کندالینی،  از " یوگا تانترا" نشئات میگیرد،مکتب تانترا در  زمان های   به صورت یک راز محافظت شده باقی مانده بود که آموزش و تمرینات آن تنها در انحصار عده خاصی  بوده است . با این حال، "یوگی باجان"  در سال 1969 تصمیم گرفت با آوردن کندالینی به غرب این سنت را تغییر دهد. استدلال "یوگی باجان" براساس این فلسفه است که حق طبیعی هر کسی است که «سالم، خوشحال و مقدس» باشد وی معتقد است که تمرین به سبک کندالینی  مسیری است برای کلیه معرفت جویان از هردین و مذهبی  تا از ظرفیت های  خود بیشترین استفاده را ببرند .

 

تمرین یوگا کندالینی آساناها،تکنیک های  تنفسی پویا، مدیتیشن  و  مانتراهایی همچون « Sat Nam»(یعنی «من حقیقت هستم» ) را ترکیب می کند.یوگا آموزان بر روی بیدار کردن انرژی از پایین ترین نقطه ستون مهره هاو حرکت دادن انرژی  به سمت بقیه  چاکرا  تمرکز می کنند.  برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت  HO.org3 مراجعه کنید.منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

 

نوع مطلب : سبک :کندالینی، سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

 

"یوگا آناندا" برای افرادی است که در جستجوی اهدافی متعالی تر از ساخت یک جسم قوی هستند  و درحالی که تنش های ناخواسته را آزاد می کند ابزاری را برای رشد معنوی فراهم می کند. "سوامی کریناندا" در دهه 1960 پس از بازگشت به کالیفرنیا بعد ا ز گذراندن  یک دوره آموزش شدید یوگا تحت نظر" گورو پارامانسا یوگاناندا" (نویسنده کتاب زندگی نامه یک یوگی) "آناندا" را به عنوان سبک خاصی از یوگا معرفی کرد.

" ریچ مک کورد "مدیر برنامه تربیت معلم یوگا آناندا "در " مرکز پناهگاه توسعه نور" در شهر" نوادا"  توضیح می دهد که اظهارات مثبت  به هماهنگی بدن، انرژی و ذهن در جهت تعمیق و افزایش فواید ظریف آسانا کمک می کند.

 استادان در یک کلاس معمولی سری تمرینات ملایم هاتا یوگا را طوری طراحی می کنند که به حرکت انرژی به سمت مغز کمک کرده و افراد را برای انجام مدیتیشن هدایت می کند .

 

تمرکز در کلاسها معمولا بر روی صحیح و تراز بودن بدن در وضعیتها و همچنین انجام تمرینات تنفسی (پرانایاما)  کنترل شده است ، که    اکتشاف ابعاد روحی   یوگا و همچنین رسیدن به خود آگاهی را تسهیل می کند   . برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت  expandinglight.org مراجعه کنید.


منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

نوع مطلب : سبک :اناندا، سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 17 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

 سبک اینتگرال  

در سال 1966، "سری سوامی ساتچیداناندا "  فلسفه یوگایی خود را به نسل کاملی از افراد جوان معرفی کرد:«جسم توام با راحتی، ذهنی آرام، و زندگی سودمند .» هدف او کمک به افراد برای ادغام تعالیم یوگا در کارها و روابط روزمره آنها است، که امیدوار است صلح و تحمل  بیشتری را در سراسر جهان توسعه دهد.

 سوامی راماناندا، مدیر  موسسه یوگا انتگرال نیویورک در منهتن می گوید «یوگا انتگرال از آساناهای هاتا یوگای کلاسیک استفاده می کند  بدین صورت که هر اسانا   باید به عنوان یک مدیتیشن، ریلکسیشن  و تلاش فیزیکی جهت  حفظ تعادل، انجام شود.»

 او معتقد است کلاس ها باید علاوه بر تمرین ملایم آساناها، با ریلکسیشنهای هدایت شونده، تکنیکهای تنفسی ، لرزش صدا (تکرار ذکر یا سرود)، و مدیتیشن سکوت ترکیب شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت integralyogaofnewyork.org دیدن کنید.

 

منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

 

 

نوع مطلب : سبک :اینتگرال، سبک های یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 17 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

این سبک  یکی از زیر مجموعه های سبک"  روشنگر" محسوب می گردد.

 

 در این سبک (شیواناندا یوگا ) تلاش شده تا به سوال دیرینه بشر که همانا " من کیستم " پاسخ داده شود .

این تمرین یوگا براساس فلسفه" سوامی شیواناندا" از ریشیکش هند است کسی که به شاگردانش آموخت «خدمت کنند، عشق بورزند، کمک کنند، پاک باشند، تفکر کنند و درک کنند.» شیواناندا برای دست یابی به این هدف از روشی استفاده می کند که  سطوح مختلف  تجربه انسان از قبیل عقل، قلب، بدن و ذهن را شناسایی کرده  و ترکیب کند.

 

    

در سال 1957، شاگرد شیواناندا به نام "سوامی ویشنو- دواناندا" این تعالیم را به مخاطبان آمریکایی معرفی کرد. چند سال بعد، "ویشنو- دواناندا" مراکز ودانتا بین المللی یوگا شیواناندا را تاسیس کرد که سیستم شیواناندا را در پنج اصل اساسی خلاصه می کند: ورزش مناسب (آسانا)؛ تنفس مناسب (پرانایاما)؛ آرامش مناسب (شاواسانا)؛ رژیم غذایی مناسب (گیاهی)؛ و تفکر مثبت (ودانتا) و مدیتیشن (دایانا).

 

بیش از 80 مرکز در سراسر جهان و و همچنین برنامه های آشرام و تربیت معلم وجود دارد که تمام آنها تمرینات  هاتایوگا  را با تاکید بر 12 حالت اولیه برای افزایش قدرت و انعطاف پذیری ستون فقرات دنبال می کنند. سرود، پرانایاما و مدیتیشن نیز وجود دارد که به دانش آموزان کمک می کند تنش و انرژی مسدود شده را آزاد کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به sivananda.org مراجعه کنید.

 

منبع وبسایت : http://www.yogajournal.com/

ترجمه: محمد مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

نوع مطلب : سبک :شیواناندا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 17 شهریور 1393 :: نویسنده : پرانا یوگا

این مقاله توسط خانم زینب مسعودیان از اعضا گروه پرانا ترجمه شده است .

مسابقات یوگا بخشی از تاریخ غنی هند است ،اما مسابقات یوگا از ابتدا مسابقه آسانا نبوده است .بر طبق اسناد تاریخی قدمت آساناهای یوگا به تقریبا 5000 سال پیش بر می گردد. و در متون تاریخی ذکر شده که قدمت مسابقات یوگا حدودا 2000 سال است . که بیشتر در قالب  بحث پیرامون مباحث فلسفی و معنوی  بوده است ، مسابقات یوگا در شکل کنونی از 200 سال پیش اغاز شده است . ودر حال حاظر به طور متوسط روزانه یک مسابقه یوگا در کشور هند و امریکای جنوبی برگذار می گردد.

مسابقات جهانی یا بین الملی یوگا در شکل کنونی حدودا 22 سال پیش توسط پدر مسابقات یوگا سوامی ماتریاناندا سازمان دهی شده است .

در کارنامه وی برگذاری و رهبری حدودا 200 مسابقه جهانی از جمله 40 مسابقه بین المللی ،50 مسابقه یوگا آسانا و 60 مسابقه قهرمانی یوگای قاره ای است . ماتریاناندا موسس و بوجود آورنده یوگای هنری و ریتمیک یوگا نیز می باشد .

ماتریاناندا رهبر مسابقات جهانی و بین الملی یوگا بود . او سازمان دهنده جام جهانی از سال 1989 در اروگویه ، اسپانیا ، ایتالیا ، هند ، پرتغال ، آمریکا و مکزیک ،آرزانتین ، برزیل و کلمبیا بوده است .به همین سبب به او لقب پدر و موسس جنبش بین المللی ورزش یوگا دادند .

به لطف الهامات و حمایت او فدراسیون بین المللی ورزش یوگا از سال 1989 هر ساله مسابقات قهرمانی یوگا در سراسر جهان برگذار می کند .

البته مصلما همانطور که می دانید هدف اصلی یوگا والاتر و متعالی از مسابقات است ،  اما مسا بقات ابزار و وسیله ای برای معرفی و ارائه زیبایی ، هنر ، و علم یوگا خصوصا به قشر جوان می باشد .و یکی از دلایلی که ورزش یوگا از دیر باز ورزش ایده ال هند بوده است عدم نیاز به ابزار و وسایل خاص و قابل انجام بودن برای کلیه اقشار جامعه می باشد .

اولین مسابقه قهرمانی یوگا در سال 1989 در" مونته ویدئو" اروگویه توسط "سوامی ماتریاناندا"

 و اولین مسابقه بین الملی یوگا آسانا در 1989 در" پوندیچری "هند تحت سرپرستی" سوامی گیتاناندا" برگذار شده است .

منبع وبسایت : www.yogasports.org

ترجمه: زینب مسعودیان

کپی بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.

 


نوع مطلب : مقالات، مسابقات جهانی یوگا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبسایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

با عضویت در کانال تلگرام ما همیشه بروز باشید :)
برای ورود به کانال کلیک کنید / دانلود تلگرام نسخه ویندوز
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو